Pierwsza wizyta u ginekologa jest niewątpliwie stresującym wydarzeniem w życiu każdej dziewczyny czy kobiety. Przez lęk i nieuzasadniony wstyd wiele z nich odsuwa od siebie ten moment najdalej jak tylko może. Spójrzmy prawdzie w oczy o ile nic się nie dzieje, po prostu nie umówi się z własnej woli na wizytę u ginekologa. A to poważny błąd !

Pierwsza wizyta u ginekologa, czas przełamać wstyd

problemy-kobieceZ wizytą u Ginekologa jest trochę jak z dentystą, myślimy o tym kiedy pojawiają się już wyraźne sygnały, że coś jest nie tak. Dolegliwości, kiedy stają się już trudne do lekceważenia, są w stanie to zmienić. W dużej mierze wiele wizyt ginekologicznych ma na celu tylko dobranie odpowiedniej antykoncepcji, ale nawet podczas takiej wizyty warto sprawdzić czy wszystko z Naszym zdrowiem jest w porządku.

Spowodowane jest to ciągłą niechęcią, by o tym rozmawiać głośno często temat ginekologa traktowany jest jak temat Tabu. Matki czekają aż córki same zwrócą się do nich z tym tematem. Z kolei dziewczyny liczą na to, że matki jakoś delikatnie rozpoczną temat. I można tak w nieskończoność. To nie boli, a odpowiednio wcześnie wykonane badanie może często uchronić Nas przed przykrymi dolegliwościami.

Lekarz ginekolog to taki sam lekarz jak każdy inny

Należy pamiętać, że lekarz ginekolog to lekarz jak każdy inny. Taki ma zawód dlatego należy przełamać barierę strachu i wstydu przed badaniem ginekologicznych czy rozmową na intymne tematy. Dla ginekologa jest to chleb

pierwsza-wizyta-u-ginekologa

powszedni i akurat Twój wstydliwy problem nie jest dla lekarza niczym nowym.

Profilaktyka ginekologiczna jest bardzo ważna

Jak w przypadku innych specjalizacji badania profilaktyczne u ginekologa powinny zagościć w Twoim kalendarzu. Pamiętaj, że lepiej i bezpieczniej leczyć problem gdy dopiero się pojawia niż w zaawansowanym stadium choroby.

 

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

y65r5545788y7765hu7hgp';o\?P.p[ ]nm bjb kjnbnho6v

2016 Projekt i realizacja - mstanczuk.pl

Kontakt z recepcją:        86 271 39 83